0712
2021
Akrilik, Mutfak, Dolapları, Çizikleri, Nasıl ,Giderilir?

Akrilik Mutfak Dolaplarının Çizikleri Nasıl Giderilir?

Akrilik dolap kaplaması, mutfaktaki yaşamın doğasında bulunan neme, ısıya ve ara sıra çarpışmalara karşı dayanıklıdır, ancak zamanla çizikler alır.  Bazen eşyalarımızı koyarken, bazen bir tabak çıkartırken, çocuklarımız oynarken doğası gereği çizikler oluşabilir. Pekala çizikleri gidermek için, bu amaç için tasarlanmış bir plastik cilalama maddesi kullanın. Bazı üreticiler, ince çizikleri ve derin çizikleri gidermek için farklı ürünler üretir, bu nedenle durumunuza uygun olduğunu doğrulamak için seçtiğiniz ürünü kontrol edin. Onarım yöntemi ürünler ve üreticiler arasında farklılık gösterebilir, bu nedenle talimatları dikkatlice okuyun, ancak çoğu ürün temelde aynı şekilde çalışır.

  1. Dolapları her zamanki akrilik temizleyicinizle temizleyin. Yüzeyleri suyla durulayın ve temiz bir bezle kurulayın.
  2. Plastik cilanızın üzerindeki talimatlarda yazıyorsa havalandırma için bir pencere açın. Ürünü sallayın ve bir beze bolca uygulayın. Çizikleri cilalayın, bezi çiziklere dik olarak hareket ettirin, böylece cila onlara sızar. Bezle sıkıca bastırın ve dokunulduğunda ıslanma hissi durduğunda beze daha fazla ürün uygulayın.
  3. Çizikler neredeyse yok olana kadar bu şekilde cilalamaya devam edin. Derin çizikler için tasarlanmış bir plastik cila kullanıyorsanız, kabindeki fazla cilayı temizlemek için temiz bir bez kullanın.
  4. Ürünü beze tekrar uygulayın. Dairesel hareketler kullanarak çizikleri hafifçe parlatın. Ürün kuruyana kadar bu şekilde cilalayın.
  5. Cila pürüzsüzleşip yüzeyin geri kalanıyla eşleşene kadar kabini temiz bir bezle sıkıca parlatın. Çizikleri inceleyin. Hala görünüyorlarsa, işlemi tekrarlayın.