0712
2021
Modern ,Mutfak Tasarımı, Herkes için, 10 ,Temel ,Öneri

Modern Mutfak Tasarımı: Herkes için 10 Temel Öneri

Modern mutfak tasarımı fikirleri üzerine çok şey yazılıp söylenebilir. Mutfak dolabı, mutfak tezgah arası, zemin ve duvarlar, kısacası herşey üzerine konuşacağız. Yer darlığını karşılama ve her santimden yararlanma yetenekleri sayesinde, modern mutfaklar şu anda Türk evlerinde hüküm sürüyor. Bizimki gibi sadece küçük boyutlu değil, aynı zamanda çeşitli mutfak eşyaları, aletler, bakkaliye ve diğer malzemelere büyük ölçüde bağımlı olan kentsel apartmanlarda, böyle bir tasarım, şık ve şık görünmekle birlikte hepsini bir arada tutmanın hakkını veriyor.
 
Yeni bir mutfak inşa ediyor veya eskisini yeniden şekillendiriyorsanız, herhangi bir Türk evine uygun fikirler için bu 10 modern mutfak tasarımına göz atın. Ve hangisinin favoriniz olduğunu bize söylemeyi unutmayın!

Modern Mutfak Tasarımı #1: Şık Kulpsuz Mutfak Dolapları

Modern mutfaklar, tıpkı bu nötr palet mutfak gibi, herhangi bir süslemeden yoksun veya en azından mümkün olduğunca az şeye sahip temiz, düz çizgilerle karakterize edilir. Buradaki kulpsuz, döşeme kapaklı dolaplar, mutfak boyunca düzgün bir akış sağlar. Basit tasarımları, yansıtıcı bir tezgah arası cam ve gömme aydınlatma ile mükemmel bir şekilde eşleştirilmiştir.

Modern Mutfak Tasarımı #2: İki Tonlu Dolap Tasarımı

Duru Mutfak Mobilya tarafından İç Tasarım İki tonlu dolaplar bugünlerde mutfak tasarımlarında şiddetli bir trend ve modern bir düzende en iyi şekilde çalışıyorlar. Bu mutfak, büyük ölçüde yatay çerçeveleri alanı görsel olarak uzatmaya yardımcı olan beyaz ve adaçayı yeşili dolapları birleştirir. Bir yanda paslanmaz çelik lavabo, diğer yanda entegre set üstü ocaklı yüksek ark armatürü, mutfağa modern tonlar katıyor.

Modern Mutfak Tasarımı #3: Dengeli Ahşap İşleri

Bu U şeklindeki modern mutfak tasarımı, ahşap kaplamalardan yapılmış alt dolapları ve beyaz laminatla kaplanmış duvar dolaplarını içerir. Aslında ahşap, mutfaktaki beyazı yumuşatır ve biraz sıcaklık katar. Kollar, tasarımın sadeliği göz önünde bulundurularak minimal ve yataydır. Mikrodalga gibi cihazlar için yerleşik bir alan, hacimli eşyaları tezgahtan uzak tutar.

Modern Mutfak Tasarımı #4: Ahşap Dolaplar

Bu mutfak, genellikle ham ve bitmemiş olarak kabul edilen ahşap gibi bir malzemenin aynı zamanda modern bir mutfağın arkasındaki itici güç olabileceğini gösteriyor. Siz de modern mutfak tasarımınızda ahşabı kullanmak istiyorsanız, pürüzlü ahşap yüzeylerin tek yönde hareket etmesiyle elde edilen görünümün tekdüze olmasını sağlamanın anahtarı olduğunu unutmayın. Bu mutfağı bir araya getiren şey, Corian tezgah, entegre ocak (veya düz ocak) ve ankastre fırının kullanılması, tüm yüzeyleri pürüzsüz ve eşit hale getiriyor.

Modern Mutfak Tasarımı #5: Küçük Bir Mutfak için Tek Duvar Düzeni

Duru Mutfak Mobilya profesyonelleri her zaman yanınızda, Küçük alanınızın modern bir mutfak tasarımına uyum sağlayamayacağından mı endişeleniyorsunuz? Endişelenmenize gerek yok! Sadece küçük alanınız için değil, aynı zamanda modern bir tasarım için de mükemmel olan tek duvarlı bir yerleşim düzenine gidin. Niye ya? Çünkü tek duvarlı bir mutfak düzeni, 'az daha çoktur' kavramını bünyesinde barındırır; bu, modern bir mutfağın minimalist ve kompakt tarzının da ifade ettiği şeydir.

Modern Mutfak Tasarımı #6: Cesur Renkler

Modern mutfak tasarımlarının en iyi yanı, nötr tonlara bağlı kalmanın yanı sıra koyu renklerle deneyler yapabilmenizdir. Renkle denemeler yapmak istiyorsanız , mavi, yeşil, kırmızı, turuncu, siyah ve gümüş tonlarını ve akrilik ve laminat dolap yüzeylerini tercih edin . Ya da yukarıdaki gibi parlak gece mavisi bir mutfak tercih edebilirsiniz. Renklerin yüzünüze fazla gelmemesi için bu mutfakta olduğu gibi bordo ve beyaz kombinasyonlarını da tercih edebilirsiniz.

Modern Mutfak Tasarımı #7: Bir Tezgah Arası Tasarımı Oluşturmak için Cam Paneller

Mutfağınıza modern bir yükseltme vermenin iyi bir yolu, modern mutfak fayans yada yapıştırma taş ile bir cam panel tasarımı oluşturmaktır. Bunlar, cam ve metal veya seramik, mermer, taş vb. gibi yansıtıcı malzemelerden yapılabilir. Bu modern mutfak tasarımında, metalik kaplamalı seramik karolar, mavimsi bir rengin yarattığı havayı canlandırarak parlaklık ve çekicilik ve çekicilik katar. -gri renk tonu.

Modern Mutfak Tasarımı #8: Beyaz ve Lüks

Minimalizm anlayışı sayesinde beyaz, modern bir mutfak için klasik bir seçimdir. Bu mutfak tasarımında beyaz parlak dolaplar ve çekmeceler mekana tekdüzelik katıyor. Ancak mutfağın bir hastane gibi görünmesini önlemek için göz alıcı, erik rengi tezgah arası cam panel monotonluğu bozuyor.

Modern Mutfak Tasarımı #9: Açık Düzen

Tıpkı beyaz bir mutfak gibi, açık bir düzen de modern bir mutfak için güzel çalışır. Nedenini bilmek ister misin? Bunun nedeni, açık mutfağın göze çarpmayan olmasıdır ve bunlar modern bir mutfağın paylaştığı tasarım ilkelerinin aynısıdır. Bu özel tasarımda, açık raflar duvar dolaplarının yerini almıştır ve açıkta kalan beyaz bir tuğla duvara yerleştirilmiştir. Bu, mutfağa endüstriyel bir görünüm kazandırır.

Modern Mutfak Tasarımı #10: Adalı

Bu modern mutfaktaki ada, diğer dolaplarla aynı tasarım ilkelerini takip ediyor. Beyaz ve Corian Tezgah'tan üretilmiştir, kusursuz bir görünüm için alüminyum kanallı çekmecelere sahiptir. Şimdi bu gerçekten işlevsel bir ada değil mi? Büyük bir mutfağınız varsa, bir ada eklemeyi düşünün.